Jak duży powinien być wybieg dla alpak

Wielkość wybiegu dla alpak

Nie ma konkretnie określonych warunków jeśli chodzi o wielkość wybiegu dla alpak. Najważniejsze jest aby alpaki zawsze miały zapewnione świeże pastwiska. Naturalnie jeśli pastwisko będzie za małe, to alpaki, zjedzą trawę, rośliny i wyryją to pastwisko do cna. Dlatego też w Heaven Alpacas podzieliliśmy nasze pastwisko na sektory. Tymi sektorami rotujemy tak, aby trawa na każdym z pastwisk mogła spokojnie rosnąć. Zmieniamy pastwisko naszym alpakom co miesiąc. Oczywiście alpaki lubią przestrzeń i lubią sobie pobiegać, więc im większe będzie to pastwisko tym lepiej. Przyjmuje się, że aby alpaki żyły komfortowo wpuszcza się 10-15 sztuk na obszar jednego hektara. W Heaven Alpacas posiadamy 28 Alpak, które do swojej dyspozycji posiadają 2 hektary ziemi.

Schronienie

Na naszych łąkach postawiliśmy zadaszone schronienia, aby w upalne dni nasze alpaki mogły się schować w cień. Te wiaty wyposażone są również w wodopoje oraz posiadają pojemniki, które codziennie uzupełniane są pożywieniem. Takim schronieniem może być również cień spod dużych drzew. Schronienie ma głownie chronić alpaki przed przegrzaniem się oraz przed ulewnymi deszczami niszczącymi runo.

Zabudowania

Przyjmuje się, że alpaki nie potrzebują budynków typu stodoła czy obora. Są świetnie przystosowane do spędzania większości czasu na świeżym powietrzu. Jeśli jednak ktoś chce taki budynek wybudować przyjmuje się wymiary na jedną alpakę 2,5 x 2,5 m.

Przeczytaj również:
Koszt utrzymania alpaki
Jak ocenić wartość alpaki
Ile można zarobić na hodowli alpak
Jak duży powinien być wybieg dla alpak
Jak często karmić alpaki i czym
Opieka medyczna alpaki
Rozmnażanie alpak
Wypożyczanie i sprzedaż samców reproduktorów
Ciekawostki o alpakach
Świerzb u alpak
Nasza alpakarnia
Rodzaje hodowli alpak
Kokcydia u alpak
Wielbłądowate vs kleszcze
Na co zwrócić uwage kupując pierwszą alpakę?
Heaven Alpacas © 2023
Polityka prywatności i Cookies
Powrót na górę strony
Realizacja
Heaven Alpacas © 2023
Polityka prywatności i Cookies
Realizacja: